Letní dětský tábor plný zážitků s pořádnou dávkou srandy


Poprvé na tábor

Hodláte poslat Vaše dítě prvně na tábor? Chcete, aby se na tábor těšilo a doopravdy si ho užilo?

 Zde vám nabízíme pár tipů, jak tomu pomoci

                     

 Pozitivní naladění

Určitě pomůže, vyprávět když budete dětem vyprávět vlastní veselé příběhy, kdy jste sami jezdili na tábory, kolik jste si užili zábavy, jak jste poznali spousty nových kamarádů a podělíte se o příjemné zážitky, které jste prožili. Nedoporučujeme dětem vyprávět věci, při kterých by znejistilo nebo v nich vyvolávali strach jako například historky o nočních bojovkách a podobně

Opora kamráda

Vstup do neznámého prostředí je vždy náročný, ale s kamarádem to může být snazší. První chvíle na táboře bude mít stále někoho známého při sobě, než si najde další kamarády.

Informace pro vedoucí

Pro co možná nejcitlivější jednání je vždy dobré mít k dítěti co nejvíce informací. Jaké má zvláštnosti či problémy, čemu se případně vyvarovat nebo různé tipy. Na veškerá tato sdělení máme v přihlášce kolonku (důležité informace). Zároveň bychom vás tímto chtěli ujistit, že žádná z Vámi uvedených informací nebude mít vliv na přijetí dítěte na tábor.

Správné věci s sebou na tábor

Pro co možná nejhladší pobyt na táboře je také důležité, aby s sebou dítě mělo vše potřebné. Seznam věcí, které bude dítě potřebovat, obdržíte v podrobných informacích k táboru. Ty rozesíláme vždy s dostatečným předstihem před začátkem tábora. Je dobré vždy dbát na co nejpečlivější přípravu.

Komunikace s dítětem

Každý dopis nebo pohled, který Vaše dítě obdrží, mu určitě udělá radost. U menších dětí doporučujeme časté a pravidelné zasílání pošty. Naopak nedoporučujeme dávat dětem na tábor mobilní telefony, u menších dětí často každý rozhovor s rodiči vyvolává stesk a slzičky a u starších dětí se stává, že mobil slouží k věcem, které na tábor doopravdy nepatří. Průběh tábora je vždy možné sledovat na našich webových stránkách, kde pro vás vedeme fotodokumentaci, nebo se kdykoliv informovat u hlavního vedoucího, který Vám vždy ochotně podá veškeré informace k vašemu dítěti.