Letní dětský tábor plný zážitků s pořádnou dávkou srandy


LDT Hedčany u Kožlan

Letní dětský tábor  Dráček se nachází přibližně jeden kilometr od obce Hedčany v malebném údolí říčky Javornice cca 8 km od Kralovic. V okolí tábora je řada míst na výlety, např. zřícenina hradu Krašov, zřícenina hradu Krakovec, město Kožlany, rodiště Eduarda Beneše, nedaleko farma Hedecko, rybník Vožehák, jenž náš tábor využívá ke koupání a vodním hrátkám.

 Areál se skládá z hlavní budovy srubového typu, čtyř velkých chat, které využívá personál zajišťující chod tábora a dvaceti chatek k ubytování dětí, vedoucích a praktikantů. Chatky jsou čtyřlůžkové se společným sociálním zařízením suchého typu, sprchy s teplou vodou jsou umístěné v hlavní budově zvlášť pro chlapce, dívky. Pro sportovní využití je v areálu k dispozici venkovní bazén, dva stoly na stolní tenis, fotbálek, houpačky, ohniště a jídelna, ta je současně využívána jako klubovna. 

Stravování formou plné penze. Na 2. turnuse si LDT Dráček vaří sám. Na 4. turnus je dováženo jídlo z rekreačního střediska v Kožlanech. Dále jsou dětem poskytovány svačiny a při náročnějším večerním programu druhá večeře. Po celou dobu je zajištěn pitný režim. 

Při zajišťování všech pobytů pro děti, klademe důraz na složení výchovných pracovníků, kteří jsou proškolení a mají bohaté zkušenosti z práce s dětmi na dětských táborech. Kapacita letního tábora je 64 dětí ve věku od 5 do 15 let. Při každém pobytu dětí je připraven bohatý program, jeho základním kamenem je CTEH (celotáborová etapová hra) a dále např. olympiáda, diskotéky, táborové ohně, pouť, a jiné akce.